ВСЕСВІТНІЙ КАРАНТИН – ЯК КАТАЛІЗАТОР СТВОРЕННЯ НОВОГО МИСТЕЦЬКОГО ПРОЕКТУ

Всесвітня пандемія, карантин, мільйони  обмежень, невпевненість в завтрашньому дні — це все, що супроводжує нас останніх півроку. В не перманентному світі створювати нову мистецького одиницю — ще той виклик. Але ситуація показала – в кризовій ситуації мистецтво як ніколи потрібне і актуальне: як реакція на події, як підтримка і надія на краще майбутнє, як те, що проростає як пагін крізь суцільний асфальт.

Застій, безкінечний онлайн і всюдисущий “zoom”, дали переоцінку цінностей: живе мистецтво потрібне як ніколи раніше, як ніколи цінне і життєво необхідне в умовах такого дивного часу. Тому два десятка молодих професійних митців під керунком талановитої акторки та незалежної мисткині вирішили: «а давайте!»

 

 

«А давайте!» – одноголосно сказали митці і їх очі запалилися вогнем перемоги живого над он-лайном; вогнем надії на те, що після темних часів настає світло, а зараз це світло ще більше потрібне суспільству. І як належне, саме кризові ситуації дають великий ривок для прогресу. Тому наш великий мистецький проект, наш Арт – простір “GAMAK” виник як виклик, як відповідь системі, як відповідь пандемії. «Замість того, щоб закриватися – треба навпаки проростати, створювати!» – говорить акторка Віра Проців. А й справді, в усі складні часи мистецтво проходило крізь випробування, зміцнювалось і росло. От і ми.

АРТ – ПРОСТІР “GAMAK” – це осередок креативу і живого мистецтва; платформа професійного розвитку і простір комфорту кожного, хто до нас приходить: від глядачів та слухачів до наших мистецьких діячів.

Чи страшно починати новий проект в такий час? Так, звісно, завжди страшно зробити цей перший крок. Але ми його вже зробили і зрозуміли, що це найкраще рішення. І саме зараз воно вчасне, актуальне і необхідне. Це не тільки заклик до дії митцям не зупинятися, шукати шляхи втілення ідей, підтримувати один одного, це і приклад нашим глядачам в тому, що все налагодиться, надія завжди є!

Найцікавішим в даному мистецькому проекті АРТ – ПРОСТІР “GAMAK” є те, що це не лише театр в його класичному розумінні. Так, звісно, ми дотримуємось усіх канонічних законів цього живого мистецтва, націлюємось на камерний формат, де можна бути з глядачем на відстані витягнутої руки, де очі акторів можуть бути в кількох сантиметрах від глядача, де зберігається атмосфера, ніби глядач проживає все те саме, що актори. Але ще важливим є те, що наш „GAMAK” – це ширше поняття. Яка поєднує в собі ще і музичне мистецтво, і читання, і концерти, і просто спілкування людей, які мають і хочуть щось сказати. Ідейна натхненниця та капітан нашого судна Юлі – Анна Химчук несе наскрізною думкою, що „GAMAK” – це простір ТВОГО комфорту. Так воно і є.

Працюємо за правилом «Все має народжуватися в любові» – від ідей до декорацій, від репетицій до творчих брейн-штормів. І ця любов народжує якісний мистецький продукт, який вже от-от буде представлений широкій публіці. Багато місяців праці, величезна команда надзвичайних і талановитих людей, одне серце і душа  ГАМАКА на всіх, і безмежне бажання сказати, що ми переможемо навіть в такий час, навіть тоді, коли здавалося виходу немає.

Театральний світ поповнився новою харизматичною та амбіційною одиницею, яка готова підкорювати найсміливіші мистецькі вершини. Творімо історію разом. Разом з АРТ – ПРОСТІРОМ “GAMAK”.